Lézeres aranyérműtét
2015. október 26. írta: Proctoline Klinika

Lézeres aranyérműtét

sitring_portable_donut_cushion_reduces_pressure_on_hemorrhoids_promotes_post_op_recovery_and_ideal_for_post_natal_use_complete_with_cotton_terry_cover_o.jpg

Gyakran teszik fel nekünk a kérdést, hogy miért nem javasoljuk az aranyér lézerrel történő eltávolítását?

Sajnos az aranyér betegségtől és annak kezelésétől való szorongás gyakran olyan erős a páciensekben, hogy előnyben részesítik a jól hangzó, ígéretes megoldásokat, szemben a statisztikai adatok mentén bizonyított végleges és szövődmény mentes megoldásokkal.

Ilyen kevéssé ajánlott megoldás a lézeres aranyér műtét.

Az orvosi lézer általában sok betegség esetén jól használható eljárás. A végbél visszértágulatainak gyógyításában azonban ésszerűtlenül nagy kockázatokkal és szövődményekkel jár. A tapasztalat az, hogy a lézeres műtétek után gyakoribb a hegesedés, végbélszűkület.

Ennek oka lehet a mélységében kontrollálhatatlan fénysugár. Valószínű ok még az, hogy az eszköz gyakran nem a leggyakorlottabb kézben van.  

Helytelen indikáció és szakszerűtlen kivitelezés ugyanúgy állhat a szövődmények hátterében. 

Minderre abból is következtethet a páciens, hogy ha külföldi oldalakon igyekszik tájékozódni, elismert proktológusok/magánklinikák eljárásai között, akkor azok között NEM találja a lézeres megoldás. 

A lézerhez hasonló hatékonysággal, jó vérzéscsillapítással és minimális környező szöveti  destrukcióval működik a radiófrekvenciás sebészeti vágó eszköz. A műtét utáni sebfájdalom elhanyagolható. A kozmetikai eredmény kitűnő.

A bejegyzés trackback címe:

https://aranyerbetegseg.blog.hu/api/trackback/id/tr508341390

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

süti beállítások módosítása